Przejdź do treści

Budżet obywatelski Gdańsk 2022

Upowszechnienie i promocja aplikacji Animal Helper

ah-sygnet300

Głosuj od 4 do 18 października 2021
na stronie gdansk.pl

projekt-nr-17

Jakiś czas temu zgłosiliśmy nasz projekt ogólnomiejski do Budżetu Obywatelskiego Gdańska na 2022 rok. Nasz wniosek rozpatrzono pozytywnie. Znajdziecie go pod numerem 17 – wierzymy, że ta liczba przyniesie nam szczęście! Jeśli jesteś z Gdańska – prosimy o Twój głos! Jeśli masz w Gdańsku znajomych – koniecznie im o nas opowiedz!


Nasza aplikacja będzie oczywiście miała zasięg ogólnopolski, ale kiedy już ruszy z kopyta, konieczna będzie gigantyczna promocja, by usłyszał o niej każdy! Budżet Obywatelski może nam w tym bardzo pomóc!

Czym jest Animal Helper?

Animal Helper to aplikacja, która ma na celu ratowanie zdrowia zwierząt. Nie tylko skróci czas reakcji służb w przypadku zagrożenia życia, ale również pomoże zbudować prozwierzęce społeczeństwo, świadome i wyczulone na krzywdę wobec bezbronnych czworonogów. To ogólnodostępna i darmowa aplikacja w wersji webowej, na iOS i Android.

Zobacz wideo

Na czym polega nasz projekt BO?

To będzie prawdziwa rewolucja w zakresie ratowania zwierząt w naszym kraju. Od wielu miesięcy pracujemy nad powstaniem aplikacji Animal Helper, czyli swoistego numeru 112 dla zwierząt. Naszym celem jest upowszechnienie i promocja aplikacji wśród mieszkańców Gdańska.

Jej podstawowe założenia to szybkie działanie, profesjonalna pomoc i dostęp dla każdego. Pierwszym wyborem jeśli chodzi o działanie aplikacji będzie Miasto Gdańsk – to od Gdańska, a następnie całego województwa, rozpocznie swoje działania, które w dalszej kolejności rozszerzą się na cały kraj.

Dzięki niej mieszkańcy Gdańska będą wiedzieć gdzie szukać pomocy, gdy zwierzęciu będzie działa się krzywda. Chcemy dotrzeć z działalnością aplikacji do mieszkańców Gdańska, by szybciej i łatwiej mogli uzyskać pomoc i realnie pomóc zwierzętom. Aby osiągnąć cel konieczna jest kampania reklamowa z wykorzystaniem nośników reklamowych na terenie miasta i odpowiednie komunikaty skierowane do mieszkańców przy współpracy z Miastem Gdańsk.

jestem-z-gdanska

Jak głosować?

 1. Wejdź na stronę www.gdansk.pl lub www.jestemzgdanska.pl.
 2. Zarejestruj się na stronie do głosowania.
 3. Aktywacja procesu głosowania odbywa się poprzez kod identyfikacyjny przesyłany SMS-em lub mailowo. Ten kod wysyłany jest do osób uprawnionych do głosowania, by móc zagłosować, należy go wpisać w trakcie rejestracji w systemie do głosowania.
 4. Głosowanie odbywa się poprzez interaktywny formularz.
 5. Możesz oddać 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekt ogólnomiejski.
 6. Pamiętaj, że nasz projekt znajdziesz w kategorii ogólnomiejskiej pod numerem 17.
 7. Głosowanie odbywa się jednorazowo, bez możliwości modyfikowania, zmiany i ponownego przyznawania punktów.

Aby oddać głos, poza wspomnianym wyżej specjalnym kodem, wystarczy podać dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL oraz imię ojca. Wszystkie te dane należy wpisywać w taki sam sposób jak w dowodzie osobistym.

Kto może oddać głos?

Udział w głosowaniu na Budżet Obywatelski Gdańsk 2022 mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Miasta Gdańsk. Nie ma tu znaczenia wiek. O swoim mieście mogą decydować wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Możesz zagłosować, jeśli:
 • jesteś w bazie danych osób zameldowanych w Gdańsku na stałe lub czasowo;
 • jeśli nie posiadasz meldunku w Gdańsku, ale widniejesz w spisie wyborców;
 • posiadasz Kartę Mieszkańca;
 • jeśli nie spełniasz żadnego z powyższych warunków, możesz też dopisać się do listy uprawnionych do głosowania. Oświadczenie możesz złożyć osobiście w dowolnym Zespole Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego lub za pomocą e-PUAP).

Wyniki głosowania poznamy do 25 października 2021 r. Trzymaj kciuki!