Blog

Dołącz do nas w Warszawie podczas wyjątkowej Gali Stand-up!

Dziesięciu najlepszych komików w naszym kraju, publiczność, której na sercu leży dobro czworonogów i jeden cel: rozwój powstającej właśnie aplikacji Animal Helper, która będzie działała jak numer 112 dla zwierząt. Już 24 września w warszawskim Torwarze odbędzie się Gala Stand-up dla Animal Helper.

One też mają swoje prawa

Czują, ufają i kochają – dlaczego więc nie miałyby mieć swoich praw? Ochrona zwierząt w ujęciu prawnym funkcjonuje w naszym kraju od niespełna stu lat. Początki zdecydowanie nie były dla nich łatwe. Teraz sytuacja jest już znacznie lepsza, choć wciąż można byłoby zmienić bardzo wiele. Faktem jest, że to my powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i wymuszać pewne zmiany.

Małe zwierzęta i wielkie potrzeby

Są małe, więc nie potrzebują dużo miejsca, jedzenia i praktycznie nie trzeba się nimi zajmować, a do tego są doskonałe jako „pierwsze zwierzątko” dla dzieci? Nic bardziej mylnego. Wciąż panuje wiele błędnych przekonań, często utrwalanych przez sklepy zoologiczne. W efekcie, wszelkiego rodzaju gryzonie i króliki często cierpią, walcząc o przetrwanie w niewłaściwych warunkach.

Gala Stand-up dla Animal Helper

Grupa niesamowitych komików o wielkich sercach na scenie, a na widowni najlepsza publika, która dobro zwierząt stawia na pierwszym miejscu. Do tego wyjątkowy, wspólny cel. Już 24 września w Warszawie odbędzie się jedyna w swoim rodzaju gala charytatywna stand-up na rzecz Animal Helper.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Twój pies jest typem uciekiniera i nigdy nie wiesz, co wpadnie mu do głowy? A może jest wprost idealny? Chodzi przy nodze i zawsze reaguje na przywołanie? Dobra robota! Pamiętaj jednak, że nawet najbardziej posłuszny psiak to wciąż tylko psiak. Ma swoje instynkty i lęki. Jako jego opiekun musisz zabezpieczyć się na każdą ewentualność

Porta. Otwórz się na… Animal Helper

To od nich zależy, jak będzie działał „mózg” aplikacji Animal Helper. Jako pierwsi stali się naszym Partnerem Technologicznym i z miejsca zakochali się w tej inicjatywie. Programiści Porta KMI Poland na co dzień pracują nad nowinkami technologicznymi dotyczącymi drzwi. W wolnym czasie otwierają jednak nie tylko drzwi, ale i serca dla potrzebujących zwierząt.

Uważaj na drodze – tu mieszkają zwierzęta!

Piękny, gęsty las po prawej i lewej stronie, a w środku ulica. W naszym kraju to norma. Szczególnie latem, gdy chcemy uciec od zgiełku miasta, wybieramy na odpoczynek małe miejscowości, do których prowadzą wyłącznie takie leśne drogi. Tu trzeba zachować szczególną ostrożność i pamiętać o tym, że poruszamy się po terenach dzikiej zwierzyny.

Praca wre. Programiści BinarApps tworzą Animal Helper

Odpowiadają za stworzenie mobilnej wersji aplikacji. To dzięki nim w niedalekiej przyszłości 112 dla zwierząt trafi w ręce użytkowników. Za koordynację prac odpowiadają Kapsel i Brownie, zatem możemy być pewni, że aplikacja odniesie zamierzony skutek. Zaglądamy do siedziby BinarApps i sprawdzamy, jak wyglądają prace nad Animal Helper.

Gdy miska zbyt długo jest pusta

Nie od dziś znane jest powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Co do zasady dbamy więc o to, by odżywiać się zdrowo. Jak to wygląda w przypadku naszych zwierząt? Aplikacja Animal Helper ma służyć pomocy zawsze, gdy zwierzęciu dzieje się krzywda. Dotyczy do także tych, które są zaniedbywane przez swoich właścicieli, m.in. poprzez nieodpowiednie karmienie lub w skrajnych przypadkach jego brak.

Animal Helper coraz bliżej. 112 dla zwierząt wchodzi w kolejny etap

Najpierw był pomysł, obok którego zebrała się grupa entuzjastów. Potem doszło wsparcie firm i wreszcie – poparcie społeczne. Trwa budowa aplikacji Animal Helper, a zakończony właśnie pierwszy etap zbiórki, pozwoli już wkrótce uruchomić ją testowo w pierwszym województwie. Nadchodzi prawdziwa rewolucja w zakresie ratowania zwierząt.