Przejdź do treści

Blog

Animal Helper rekrutuje. 112 dla zwierząt jest coraz bliżej!

Aplikacja, obsługująca ją centrala w Gdańsku, a co za tym idzie: ludzie. Właśnie ruszyła rekrutacja pracowników Animal Helper – pierwszej w Polsce aplikacji działającej jak 112 dla zwierząt. Poszukiwani kandydaci muszą działać szybko i zadaniowo, a także wykazywać się dużą odpornością psychiczną. Miłość do zwierząt? Wskazana!

LSN na pokładzie Animal Helper

Największą siłą Animal Helper są… ludzie. Ludzie, którzy nas wspierają, wierzą w ten projekt i którzy go współtworzą. Kilka miesięcy temu do tego grona dołączyli programiści LSN. Choć swoją część tworzyli niemal od zera, to dzięki nim prace nad aplikacją nabrały rozpędu i teraz jest już ona przygotowana do wyjścia produkcyjnego.

Cykl pielęgnacja: Jak zadbać o kocie i psie pazury

Mizianie za uszkiem lub pod bródką i nagle PAC! Równiutkie, czerwone kreski zdobią nasze dłonie. Kocie pazury bywają bezlitosne. Z resztą – psie również! Zwłaszcza, gdy nasze dłonie lub nogi zostają przypadkowymi ofiarami rykoszetów w trakcie zabawy. Dowiedz się więcej o pielęgnacji pazurów w naszym nowym blogowym cyklu.

Aplikacja wspiera aplikację – Animal Helper w Subme.app!

Subskrypcje to arcywygodne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się nie tylko przy okazji wszelkiego rodzaju platformach streamingowych, ale też zakupach, usługach, a od niedawna także… wspieraniu organizacji charytatywnych. Teraz możesz subskrybować wsparcie budowy i utrzymania Animal Helper dzięki naszej obecności w Subme.

lis_wścieklizna

Wścieklizna – śmiertelne niebezpieczeństwo

To jedna z najgroźniejszych chorób odzwierzęcych. Zabija z niemal 100% skutecznością. Jest tak samo bezwzględna wobec ludzi i zwierząt. Znamy ją z książek, filmów, z opowieści. I choć mogło się wydawać, że mieliśmy ją pod kontrolą, od 2021 roku liczba przypadków choroby w Polsce znacząco wzrosła. W Światowy Dzień Walki z Wścieklizną przypominamy więc o podstawowych działaniach, które pomogą uniknąć zagrożenia.

Trwa okres lęgowy ptaków. Jak pomagać, by nie szkodzić?

A więc wiosna! Zazieleniły się drzewa i krzewy, rozśpiewały się ptaki, pisklaki nawołują o jedzenie, a podloty ćwiczą, by już niebawem w pełni rozwinąć skrzydła. Jak rozpoznać, czy ptak, którego spotkaliśmy na swojej drodze potrzebuje pomocy, jak tej pomocy udzielić i przede wszystkim: jak nie zaszkodzić? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w poniższym tekście.

Na pomoc zwierzętom z Ukrainy

Ponad dwa miesiące temu świat wstrzymał oddech. Od tamtej pory w Europie i na świecie wydarzyło się bardzo wiele – od pomocy uchodźcom wojennym, przez wsparcie militarne, aż po potężne zmiany polityczne. Ukraina walczy, krwawi i się nie poddaje. Cichymi ofiarami wojny są także zwierzęta. Organizacje prozwierzęce i osoby prywatne, którym na sercu leży dobro zwierząt, wciąż mają pełne ręce roboty.

Gdy o jedzenie jest zbyt trudno

Mroźna zima, gruba pokrywa śniegu, oblodzenia. To nie są łatwe warunki dla niemal żadnych żyjących istot, a zwłaszcza dla dzikiej zwierzyny. Aby o tym przypominać i przede wszystkim edukować – 11 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Jak pomóc im przezimować?

Kocia depresja – pomóż mu odnaleźć radość z życia!

małe, puchate, pełne wigoru i co do zasady – nie za bardzo przejmują się światem zewnętrznym. Tak zwykle można określić naszych kocich przyjaciół, choć podobnie jak u ludzi, tyle ile kotów, tyle osobowości! I podobnie jak my, koty również borykają się z wieloma rozterkami i problemami, także z chorobami psychicznymi.

Nie strzelaj, one cierpią!

Strach, panika, zdezorientowanie. Co roku w okolicy Sylwestra te odczucia dominują wśród zwierząt, zarówno tych domowych, jak i dzikich i gospodarskich. To szczególnie trudny czas także dla ich opiekunów. Zobacz, co robić, by możliwie jak najbardziej pomóc swojemu czworonogowi w najbliższych dniach.