Przejdź do treści

Buduj z nami 112 dla zwierząt

Animal Helper to aplikacja, która ma na celu ratowanie zdrowia zwierząt. Nie tylko skraca czas reakcji służb w przypadku zagrożenia życia, ale również pomaga zbudować prozwierzęce społeczeństwo, świadome i wyczulone na krzywdę wobec bezbronnych czworonogów. Twój wkład ratuje życie. Dzięki darowiznom i sponsorom możemy działać!

Trzy filary Animal Helper​

darmowa aplikacja

Ogólnodostępna i darmowa aplikacja w wersji webowej, iOS i Android.

Prosty interfejs i intuicyjne menu pozwalają szybko wysłać zgłoszenie ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem sprawy, aby zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy posługiwali się nią bez utrudnień.

Poza pełnieniem funkcji 112 dla zwierząt, posiada wiele innych przydatnych funkcjonalności.

centrala Animal Helper

Podstawowym założeniem jest skupienie w jednym miejscu zgłoszeń dotyczących zwierząt.

Wszystkie sprawy przyjmują specjalnie przeszkoleni pracownicy centrali, do których trafiają zgłoszenia formularzowe i telefoniczne.

Od początku do końca prowadzą i monitorują sprawy, by na bieżąco informować o postępach zgłoszenia i kontrolować działania zaangażowanych podmiotów.

ludzie

Animal Helper to tak naprawdę każdy z nas. Każdy, któremu nie jest obojętny los zwierząt.

Wierzymy, że kolejnym pozytywnym skutkiem utworzenia aplikacji będzie ukształtowanie prozwierzęcego społeczeństwa, świadomego i wyczulonego na krzywdę bezbronnych zwierząt, które będzie żywo reagować zawsze, gdy domowe, gospodarskie lub dzikie zwierzę będzie w potrzebie.

Co zrobiliśmy do tej pory?

Do tej pory wpłynęło do nas ponad 3100 zgłoszeń. Zobacz efekty dwóch z przeprowadzonych tysięcy interwencji!

Zlikwidowano pseudohodowlę

Nasz zespół został powiadomiony o zgłoszeniu dotyczącym 20 zwierząt przetrzymywanych w okropnych warunkach. Po przybyciu na miejsce okazało się, że liczba psów wynosi prawie 70. Zwierzęta nie miały dostępu do wody, brodziły we własnych odchodach i przebywały w prowizorycznych kojcach. To przykład okrutnej praktyki hodowli masowej, szczególnie dotkliwej dla ras psów popularnych obecnie. Właściciele sprzedawali te nieszczęsne zwierzęta, promując się w internecie.

Natychmiast podjęliśmy działania, zgłaszając sprawę straży miejskiej, która podjęła się interwencji, a psy trafiły pod opiekę doświadczonych weterynarzy, którzy zapewnią im odpowiednią opiekę i leczenie. Sprawa została przekazana policji, która podejmie dalsze kroki w tej sprawie.

animal-helper-sukcesy

Kiper od razu znalazł dom

Otrzymaliśmy zgłoszenie o psiakach, które pozostawione bez opieki, przebywały na jednej z posesji w gminie Nowy Staw. Na miejsce udali się funkcjonariusze nowostawskiej policji, a także inspektorzy OTOZ Animals. Okazało się, że porzucone psiaki to suczka Maja i jej szczenię Kiper, które wyziębione, chroniły się w pomieszczeniach gospodarczych, a dokarmiali je życzliwi sąsiedzi.

I tu zaczyna się jeszcze większa magia! Młody psiak Kiper od razu znalazł nowy, kochający domek, bo zaadoptował go jeden z interweniujących policjantów. Suczka przebywa natomiast w OTOZ Animals Schronisko w Tczewie , gdzie czeka na adopcję. Wszczęto też dochodzenie w sprawie porzucenia zwierząt.

6 miesięcy działania w liczbach

Ponad 3100 zgłoszeń:
  • około 1540 zakończonych (interwencją, przekazaniem pod opiekę do lekarza weterynarii itd.)
  • ponad 260 zgłoszeń w realizacji
  • około 1300 odrzuconych, fałszywych lub zdublowanych

Ponad 7360 połączeń telefonicznych:
  • 2086 połączeń przychodzących
  • 5282 rozmów wychodzących (rozmowy ze służbami, organizacjami, instytucjami i zgłaszającymi)

Zbuduj z nami prozwierzęce społeczeństwo!

Twój wkład ratuje życie. Dzięki darowiznom i sponsorom możemy działać!