Przejdź do treści

Praca wre. Programiści BinarApps tworzą Animal Helper

Odpowiadają za stworzenie mobilnej wersji aplikacji. To dzięki nim w niedalekiej przyszłości 112 dla zwierząt trafi w ręce użytkowników. Za koordynację prac odpowiadają Kapsel i Brownie, zatem możemy być pewni, że aplikacja odniesie zamierzony skutek. Zaglądamy do siedziby BinarApps i sprawdzamy, jak wyglądają prace nad Animal Helper.

Firma programistyczna BinarApps we współpracy z Portą KMI Poland tworzy aplikację Animal Helper. Nasi Partnerzy Technologiczni podzielili się obowiązkami, a BinarApps jest odpowiedzialne za wersję mobilną. – Tworzymy aplikację na dwie najpopularniejsze obecnie platformy, czyli iOS oraz Android. Projekt powstaje przy użyciu React Native, dzięki czemu 95% aplikacji jest napisana za pomocą jednego języka programowania – mówi Kacper Grzeszczyk, Head of Delivery Center Gdynia w BinarApps.

Szlachetna idea

BinarApps dołączyło do projektu już po uruchomieniu zbiórki na powstanie aplikacji. – Całość zaczęła się od Tomka Ciunela. Przeglądając Internet znalazł zrzutkę na aplikację. Zadzwonił do mnie, by opowiedzieć o projekcie. Od słowa do słowa, obaj doszliśmy do wniosku, że fajnie byłoby zaangażować się w pomoc przy tworzeniu aplikacji. Kolejnym krokiem było znalezienie kontaktu do Adama Van Bendlera, a dalszą część historii już znacie – opowiada ze śmiechem Grzeszczyk.

Praca nad aplikacją Animal Helper jest dla programistów BinarApps zajęciem dodatkowym. Nie oznacza to, że traktują to po macoszemu. Wręcz przeciwnie, motywacja do działania jest ogromna. – Zanim podjęliśmy decyzję, musieliśmy stwierdzić, czy będziemy w stanie na czas dostarczać kolejne porcje oprogramowania. Jesteśmy firmą, która utrzymuje się z wykonywania projektów komercyjnych, a prace nad Animal Helper wykonywaliśmy w swoim wolnym czasie. Mieliśmy jednak do dyspozycji makiety aplikacji, które zarysowały nam jej wielkość, co pomogło oszacować, czy będziemy w stanie dostarczyć na czas swoją część apki. Dodatkowo, sporo osób zgłosiło zainteresowanie i chęć pomocy – tłumaczy Kacper Grzeszczyk.

O projekcie zrobiło się głośno nie tylko w mediach i Internecie, ale także w samej firmie. Fakt, że tak wielu ludzi sprzyja powstaniu aplikacji jest budujący nie tylko dla nas, ale i dla pracujących nad nią programistów. – Byliśmy w ogromnym szoku patrząc, ile osób zaangażowało się w akcję. Dodało nam to jeszcze większych chęci do działania. Cieszy nas również, że ludzie w naszym gronie wspierają nas w tworzeniu apki, oferują pomoc. Oczywiście, sama idea w naszych oczach jest bardzo szlachetna, co dodatkowo podnosi morale w całym zespole Animal Helper – opowiada.

Kapsel i Brownie

W gdyńskiej siedzibie BinarApps, poza rozmowami programistów, niejednokrotnie słychać także poszczekiwanie. – Jeżeli kupujesz samochód i rozglądasz się za konkretną marką, zaczynasz zwracać na niego uwagę na ulicy. Podobnie jest ze zwierzakami. Myślę, że gdyby nie fakt, że razem z Tomkiem na samym początku 2020 roku wzięliśmy dwa pieski, nie zwrócilibyśmy uwagi na inicjatywę i nie zaangażowalibyśmy się w działania związane z aplikacją. Kapsel, czyli piesek Tomka i mój kundelek Brownie dzielnie wspierają nas w tworzeniu apki – wyjaśnia Grzeszczyk.

Praca w tandemie

Aplikację Animal Helper tworzą jednocześnie dwie firmy. – Myślę, że najtrudniejsze wyzwania to czas i komunikacja. BinarApps i Porta KMI Poland to dwie niezależne firmy. Musieliśmy wspólnie znaleźć czas i przestrzeń na rozmowy o założeniach projektu i dobrze rozplanować prace. Do tej pory udaje nam się realizować nasz plan. Jednak przed nami kolejne duże wyzwanie, czyli łączenie efektów naszych prac – tłumaczy Kacper Grzeszczyk.

Efekty prac nad aplikacją widać już gołym okiem. – Udało nam się zrobić część wizualną aplikacji. Dorzuciliśmy również delikatne animacje oraz usprawnienia, dzięki którym apka wygląda i działa dobrze na wszystkich urządzeniach, na których do tej pory ją testowaliśmy. Obecnie jesteśmy na etapie integracji aplikacji z częścią serwerową, za którą jest odpowiedzialna firma Porta. Potem testy i wdrożenie „na produkcję” – zakończył.

1 komentarz do “Praca wre. Programiści BinarApps tworzą Animal Helper”

  1. Pingback: Porta. Otwórz się na… Animal Helper - animal helper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *