Przejdź do treści

Zagłosuj na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Gdańska na 2022 rok!

„Upowszechnienie i promocja aplikacji Animal Helper” – tak brzmi nazwa naszego projektu ogólnomiejskiego do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gdańsk na 2022 rok. Prace nad aplikacją trwają w najlepsze, lada moment ruszy faza testowa, a później rozpoczniemy szeroko zakrojoną kampanię informacyjną, by o naszej aplikacji usłyszał każdy.

Oczywiście, nasza aplikacja będzie ogólnopolska, ale to od Gdańska, Trójmiasta i całego województwa pomorskiego rozpocznie swoje działania. Potem będziemy rozszerzać ją na kolejne województwa, aż wreszcie, niezależnie od lokalizacji, stanie się pierwszym wyborem, zawsze gdy zwierzęciu będzie działa się krzywda. Nasze 112 dla zwierząt jest już coraz bliżej.

Razem możemy więcej

Animal Helper to aplikacja, która będzie działała jak 112 dla zwierząt. Nie tylko skróci czas reakcji służb w przypadku zagrożenia życia, ale również przyczyni się do zbudowania prozwierzęcego społeczeństwa – świadomego i wyczulonego na krzywdę bezbronnych zwierząt.

Odkąd pomysł utworzenia tej aplikacji zakiełkował w naszych głowach i przedstawiliśmy go światu, spotkaliśmy się z gigantycznym poparciem społecznym. Najpierw zbiórka na zrzutka.pl, potem wsparcie firm, a do tego jeszcze Gala Stand-up dla Animal Helper. Na każdym kroku towarzyszy nam cała armia wyjątkowych ludzi, którzy razem z nami głośno krzyczą o potrzebie utworzenia aplikacji.

Jak to zwykle bywa w przypadku oddolnych inicjatyw, to w ludziach tkwi największa siła. Stąd pomysł złożenia projektu do Budżetu Obywatelskiego. Wierzymy, że mieszkańcy Gdańska poprą naszą inicjatywę i dzięki nim dotrzemy do jeszcze większej liczby osób – mówi Łukasz Matelski, autor projektu.

Gdański Budżet Obywatelski 2022

Na co dzień większość z nas stacjonuje w Trójmieście, dlatego to w Gdańsku złożyliśmy nasz projekt ogólnomiejski. Wniosek rozpatrzono pozytywnie, a od 4 do 18 października na stronie www.gdansk.pl trwa głosowanie. Nasz projekt znajduje się pod numerem 17 – wierzymy, że ta liczba przyniesie nam szczęście. Animal Helper będzie prawdziwą rewolucją w zakresie ratowania zwierząt w naszym kraju.

Podstawowe założenia aplikacji to szybkie działanie, profesjonalna pomoc i dostęp dla każdego. Dzięki niej mieszkańcy Gdańska będą wiedzieć gdzie szukać pomocy, gdy zwierzęciu – domowemu, gospodarskiemu czy dzikiemu – będzie działa się krzywda. Chcemy dotrzeć z działalnością aplikacji do mieszkańców, by szybciej i łatwiej mogli uzyskać pomoc i zmienić życie zwierząt na lepsze.

Aby osiągnąć ten cel, niezbędna jest szeroko zakrojona kampania informacyjna. Marzy nam się wykorzystanie nośników reklamowych na terenie miasta i odpowiednie, skuteczne komunikaty skierowane do mieszkańców przy współpracy z Miastem Gdańsk. Dobro zwierząt to nasza wspólna sprawa.

Dowiedz się, jak zagłosować

 1. Wejdź na stronę www.gdansk.pl lub www.jestemzgdanska.pl.
 2. Zarejestruj się na stronie do głosowania.
 3. Aktywacja procesu głosowania odbywa się poprzez kod identyfikacyjny przesyłany SMS-em lub mailowo. Ten kod wysyłany jest do osób uprawnionych do głosowania, by móc zagłosować, należy go wpisać w trakcie rejestracji w systemie do głosowania.
 4. Głosowanie odbywa się poprzez interaktywny formularz.
 5. Możesz oddać 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekt ogólnomiejski.
 6. Pamiętaj, że nasz projekt znajdziesz w kategorii ogólnomiejskiej pod numerem 17.
 7. Głosowanie odbywa się jednorazowo, bez możliwości modyfikowania, zmiany i ponownego przyznawania punktów.

Aby oddać głos, poza wspomnianym wyżej specjalnym kodem, wystarczy podać dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL oraz imię ojca. Wszystkie te dane należy wpisywać w taki sam sposób jak w dowodzie osobistym.

Mieszkańcy Gdańska

Udział w głosowaniu na Budżet Obywatelski Gdańsk 2022 mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Miasta Gdańsk. Nie ma tu znaczenia wiek. O swoim mieście mogą decydować wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Możesz zagłosować, jeśli:

 • jesteś w bazie danych osób zameldowanych w Gdańsku na stałe lub czasowo;
 • jeśli nie posiadasz meldunku w Gdańsku, ale widniejesz w spisie wyborców;
 • posiadasz Kartę Mieszkańca;
 • jeśli nie spełniasz żadnego z powyższych warunków, możesz też dopisać się do listy uprawnionych do głosowania. Oświadczenie możesz złożyć osobiście w dowolnym Zespole Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego lub za pomocą e-PUAP).

Jeśli nie jesteś z Gdańska, ale mieszka tu Twoja rodzina, przyjaciele lub znajomi – koniecznie powiedz mu o naszym projekcie! Głosowanie trwa do 18 października, a wyniki poznamy już 25 października. Trzymajcie kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *